Z uwagi na okres świąteczny 19-21.04, zamówienia złożone w tych dniach będą realizowane od wtorku (22.04). Zamówienia wysłane dnia 18.04 (piątek) mogą dojść na następny dzień roboczy, tj. wtorek 22.04. O zmianie statusów zamówienia będą Państwo informowani drogą mailową. Dziękujemy za cierpliwość i życzymy Wesołych Świąt! Apteka Nowa Farmacja.X

GEHWOL pilnik dwustronny drewniany

GEHWOL pilnik dwustronny drewniany
Dostępność:
Dostępny
Producent:
Koszt dostawy:
od 9,99zł

Cena:  28,90zł

 
 
Do darmowej dostawy pozostało: 250,00zł
Skutecznie i szybko usuwa zrogowaciały naskórek i nierówności

Dwie grubości ziarna (60 lub 100) pozwalają odpowiednio dobrać nacisk narzędzia.


Przyczyn powstania rozległych zrogowaceń i pęknięć skóry stóp może być wiele.
W celu przywrócenia skórze normalnego wyglądu należy poznać przyczynę jej złego stanu.

Pierwsza warstwa skóry - warstwa rogowa – tworzy naturalną barierę ochronną przeciwko biologicznym, chemicznym, fizycznym i mechanicznym bodźcom. Na stres z zewnątrz skóra reaguje natychmiast. Ucisk i tarcie spowodowane noszeniem niewłaściwego obuwia prowadzą do nadmiernego wzrostu komórek: skóra rogowa pogrubia się. Taka reakcja organizmu może doprowadzić do poważnych dolegliwości.


Modzele

Modzelem określamy ograniczone, o pewnej powierzchni zgrubienie skóry rogowej, powstałe na skutek nadmiernego ucisku. Jeśli się nimi nie zajmiemy, modzele mogą uciskać głęboko w skórze i powodować przez to trudny do zniesienia ból. Im grubszy modzel, tym mniej elastyczna skóra – a konsekwencją tego jest nieprzyjemne uczucie napięcia. Modzele znajdują się najczęściej na podeszwie stopy, bądź też na jej obrzeżach. Najczęstszą przyczyną ich powstania jest ciasne i źle dopasowane obuwie. Jeśli nieodpowiednie buty będziemy nosili przez kilka lat może dojść nawet do deformacji stopy. Wówczas nie będzie pasował na nią już żaden but – każdy nowo dobierany będzie ocierał. Przyczyną powstawania modzeli mogą być również niewłaściwe „ustawienia” stopy czy też palców, np.: stopa poprzecznie płaska. Skóra stóp diabetyków na skutek ich choroby ma skłonność do przesuszeń i nadmiernego rogowacenie – co natomiast sprzyja powstawaniu modzeli. Nadwaga ma też swój udział w ich tworzeniu się.

Brak opinii.
 
Autor: (jako gość) Zaloguj się
E-mail:
Ocena:
Opinia:
 
Twoje imię:
Twój e-mail:
Adres e-mail:
 
Zapytaj o produkt
Przepisz kod z obrazka:
WYŚLIJ
Metody płatnościPolecane przez Skąpiec.plABCZdrowie